torba bawełniana

Moda na torby bawełniane jest obserwowalna na ulicach od dłuższego czasu. Coraz więcej osób decyduje się na nie tylko w trakcie zakupów, ale także przy codziennych czynnościach. Torby bawełniane stały się naszym nieodłącznym towarzyszem również w drodze na uczelnię, jak i do pracy.

W trosce o środowisko

Pomimo że światowa populacja ma problem z nadprodukcją plastiku, ekologiczne podejście staje się coraz modniejsze. Wiele osób zaczyna wielkie zmiany od prostych kroków jak na przykład używanie bawełnianych toreb na zakupy. Dzięki temu nie ma potrzeby ciągłego kupowania jednorazówek, które szybko się niszczą i trafiają do kosza.

Pomimo że plastikowa torba kosztuje kilkadziesiąt groszy, jej bawełniane zamienniki są o wiele bardziej wydajne. Płócienna torba może na służyć nawet przez kilka lat i to nie tylko na zakupy, ale także na uczelnię, czy do pracy.

Proces rozkładu plastikowej torebki to niekiedy nawet 400 lat. Biorąc pod uwagę, że średnio człowiek korzysta z niej jednorazowo przez 30 minut, bilans jest bardzo szkodliwy dla środowiska. O wiele szybciej rozkłada się papier – potrzebuje on około 6 miesięcy. Jednakże torby wykonane z tego materiału bardzo szybko się niszczą i trzeba je ciągle wymieniać.

Torby bawełniane zdają się stawiać rozwiązanie na wszystkie powyższe problemy. Bawełna nie tylko rozkłada się szybko, gdyż jest naturalnym materiałem, ale jest także bardzo wytrzymała i można ją wykorzystywać wielokrotnie.

Torby bawełniane zamiast zwykłej torebki

Coraz więcej kobiet przerzuca się ze zwykłej, codziennej torebki na torby płócienne. Jednym z głównych powodów takiego zjawiska jest przede wszystkim wygoda. Torba bawełniana nic nie waży i jest w stanie pomieścić bardzo wiele. Ponadto są one przyjazne dla środowiska i kosztują znacznie mniej. Dzięki temu możemy mieć ich kilka rodzai.

Ciekawie prezentują się także tematyczne torby bawełniane. Humorystyczne, medyczne nadruki będą świetnie się sprawdzać dla osoby pracującej w szpitalu. Obecnie możemy wybierać spośród szeregu różnych kolorów, jak i odcieni. Torby płócienne to świetny wybór dla studentów. Spakowanie wszystkich niezbędnych książek i notatek, będzie teraz o wiele prostsze.

Torby płócienne mogą być pierwszym, najprostszym krokiem ku ekologicznego życia. Kosztują niewiele i występują w różnych motywach i szablonach kolorystycznych. Dzięki temu mogą być niezastąpionym dodatkiem do codziennego wystroju do pracy, czy na uczelnię. Przede wszystkim nie powinno ich zabraknąć w czasie zakupów. Torby bawełniane to najsłuszniejszy zamiennik jednorazowych foliówek.

fot.: pexels.com