studentka medycyny bada próbkę

Studenci medycyny zobowiązani są do odbycia praktyk medycznych, które mają miejsce na przykład w szpitalu, gabinecie lekarskim czy stomatologicznym. Większość takich placówek wymaga od swoich praktykantów i stażystów zapewnienia sobie odpowiedniego ubioru we własnym zakresie. Sklepy z odzieżą medyczną wychodzą naprzeciw potrzebom klientów, oferując kolorowe i oryginalne stroje specjalistyczne.

Z jakich elementów powinien składać się strój medyczny?

To, jaką odzież medyczną będzie nosił student w dużej mierze zależy od miejsca, w którym odbywają się praktyki – mogą to być na przykład duże, znane szpitale, albo niewielkie placówki w mniejszych miejscowościach. Najważniejsze jest bowiem to, by ubiór był zgodny z panującymi w danej jednostce medycznej zasadami. Aby się tego dowiedzieć można wybrać się do placówki i zobaczyć jak ubiera się personel. W zdecydowanej większości przypadków odzież medyczna praktykantów składa się z bluzy z krótkim bądź długim rękawem, spodni oraz komfortowego obuwia. Najczęściej spotykane są jednokolorowe wersje.

Jak sklepy urozmaicają odzież medyczną?

Odzież medyczna dla studentów wcale nie musi być nudna. Oprócz klasycznej bieli sklepy oferują stroje w interesujących kolorach na przykład różowym, granatowym czy czarnym. Śmiało można łączyć ze sobą bluzy i spodnie o różnych barwach co daje oryginalny aczkolwiek wciąż profesjonalny wygląd. Jeśli jednak jednokolorowe stroje nie do końca kogoś przekonują, na rynku dostępne są również opcje z elementami posiadającymi ciekawe wzory. Przykładowo praktykant stomatologii może zdecydować się na strój z zębami bądź wróżką zębuszką, a stażysta oddziału położniczego na odzież z bocianami. Zwykłe drewniaki, chodaki czy klapki w białym kolorze wydają się nudne? Wobec tego świetnym dopełnieniem poszczególnych wzorków znajdujących się na bluzach będą wygodne buty z tym samym motywem. A jeśli wciąż czuje się pewien niedosyt, można do kompletu dokupić także fantastyczne skarpetki z wzorami odpowiednimi dla poszczególnych specjalizacji medycznych. Dzięki takim zestawom student na pewno wyróżni się spośród praktykantów i podkreśli swoją indywidualność.

Najważniejsza jest wysoka jakość wykonania

Wybierając odzież medyczną przede wszystkim należy kierować się wysoką jakością ich wykonania, a także swoim komfortem. Praca w placówce medycznej wymaga bowiem dużej ilości ruchu i kontaktu z ludźmi. Ubrania powinny być więc wykonane ze stylowych lecz jednocześnie niekrępujących ruchów materiałów. Ponadto należy pamiętać, że odzież medyczna dla praktykantów musi być wytrzymała i odporna na blaknięcie oraz utratę kształtu. Ciągły kontakt z różnymi bakteriami i drobnoustrojami zmuszać będzie bowiem do częstego prania ubrań. Wybierając odzież medyczną warto zwrócić uwagę na propozycje o ciekawym wzornictwie, które nieco wyróżnią i rozweselą monotonne stroje specjalistyczne. Sklepy oferują całe komplety pasujących do siebie elementów – od butów, poprzez skarpety, koszulki, bluzy, spodnie i fartuchy, aż po różne dodatki. Dzięki nim można zerwać z nudą w kwestii uniformu, a jednocześnie nadal prezentować się profesjonalnie i elegancko.

Szeroki wybór odzieży medycznej dla lekarzy, personelu medycznego oraz studentów i praktykantów wielu kierunków medycznych dostępny jest na stronie – Drcichobieg.pl

fot. unsplash.com