student medycyny w kitlu

Dobrej jakości obuwie medyczne sprawia, że wielogodzinne chodzenie nie nadwyręża za bardzo nóg i pleców. Komfort noszenia wygodnych butów doceniają zarówno sami lekarze, jak i stażyści, studenci, pielęgniarki czy nawet farmaceuci. Dobrze, kiedy specjalistyczne obuwie charakteryzuje się również modnym wyglądem. Przyjrzyjmy się zatem najbardziej pożądanym cechom dobrze dobranego obuwia medycznego.

Profesjonalne buty dla personelu medycznego

Podłoga w szpitalach i gabinetach lekarskich zazwyczaj jest pokryta płytkami ceramicznymi, ewentualnie linoleum. Na pewno łatwo ją utrzymać w czystości, jednak gorzej z zapewnieniem pełnego komfortu podczas chodzenia. Poruszanie się po takiej nawierzchni albo długie godziny stania w wielu przypadkach kończą się drętwieniem i obrzękami nóg, narastającą bolesnością, a także kłopotami z kręgosłupem. Te problemy dotyczą nie tylko samych lekarzy i pielęgniarek, ale również studentów medycyny, którzy odbywają swoje praktyki w różnego typu ośrodkach medycznych. Można im zapobiec, jeżeli wybierze się dobrej jakości obuwie medyczne, które umożliwia zachowanie równowagi pomiędzy zapewnieniem komfortu dla stóp a funkcjonalnością i zarazem stylowym wyglądem. Profesjonalne sklepy z obuwiem i odzieżą dla medyków, jak Dr Cichobieg, wychodzą naprzeciw tym konkretnym potrzebom i oferują specjalistyczne buty, w których nawet po kilku godzinach noszenia stopa się nie męczy. Jednocześnie są bezpieczne w użytkowaniu i po prostu designerskie.

Jakie powinno być idealne obuwie medyczne dla studentów?

Jednym z kluczowych czynników odpowiedniego obuwia okazuje się waga. Zbyt ciężkie buty, jak drewniaki, wymagają po prostu dodatkowego wysiłku, więc ich noszenie nie ma nic wspólnego z wygodą. Lekkie cichobiegi nie obciążają nadmiernie stóp, a dzięki temu wyraźnie podnoszą komfort pracy. Ważne jest również dobre wyprofilowanie wkładki i najlepiej, kiedy jest ona wykonana z naturalnego materiału, jak skóra. To zapobiega poceniu się stóp, a przy tym obtarciom. But powinien też dobrze trzymać się na nodze i nie spadać nawet podczas szybkiego chodzenia. Zadba o to specjalny pasek na piętę. Profesjonalne obuwie medyczne dla stażystów wyróżnia się także grubą podeszwą z lekkiego korka wykończonego gumą, aby zagwarantować stopom odpowiednią amortyzację, a zarazem pełne bezpieczeństwo chodzenia. Należy pamiętać, że podłoga w szpitalu czy w gabinecie bywa czasami mokra, natomiast guma zapobiega poślizgnięciu się podczas wykonywania obowiązków w ciągłym ruchu. Buty medyczne powinny być też łatwe do utrzymania w czystości, co jest możliwe, kiedy część zewnętrzna zostaje wykonana z najwyższej jakości tworzywa.

Cichobiegi – doskonałe obuwie medyczne dla stażystów

Trudno się dziwić, że ten rodzaj butów cieszy się taką popularnością wśród studentów, praktykantów, ale i fizjoterapeutów. Naprawdę świetnie stabilizują stopę i zapewniają dobrą odporność na wstrząsy – tym samym umożliwiają pełną kontrolę nad ciałem. Są to buty nad wyraz bezpieczne i higieniczne w użytkowaniu, niezwykle wygodne, a także idealnie odciążają kręgosłup. Cichobiegi medyczne dla studentów gwarantują jednocześnie bardzo stylowy i młodzieńczy wygląd. Fantastycznie prezentują się na nogach i są dostępne w różnych kolorach i wzorach.

fot. unsplash.com