kolorowe skarpetki

Mitem jest, że dla personelu szpitalnego zarezerwowana jest wyłącznie biel. Odzież medyczna nie musi być wcale jednokolorowa. Wręcz przeciwnie! Kolorowe skarpetki we wzorki ocieplą szpitalne korytarze, jak i nasz wizerunek. Warto się wyróżnić także poprzez dodatki jak śmieszne skarpetki.

Wyraź siebie motywem

Jesteś dentystą a może fizjoterapeutą? Biały, lekarski strój sprawia, że wszyscy wyglądamy tak samo na szpitalnych korytarzach. Małe dodatki mogą jednak zrobić dużą różnicę. Skarpetki z motywem lekarskim to rozwiązanie dla osób, które lubią na co dzień nutkę ekstrawagancji i nie chcą z niej zrezygnować także w pracy.

Kolorowe skarpetki wyróżniają się spod szpitalnego fartucha i wywołują pozytywne emocje wśród pacjentów, także tych najmłodszych. Niebanalne motywy można dobierać własnej profesji, jak też upodobań.

Obecny trend na śmieszne skarpetki spowodował, że można je dostać w każdym wydaniu, także w medycznym. Jako lekarze mamy więc możliwość noszenia skarpetek z motywem ambulansów, neuronów oraz tabletek.

Na tego rodzaju modę można się zdecydować także poza szpitalem. Kolorowe skarpetki sprawdzą się także na co dzień. Odważne, wyróżniające się stylizacje są jak najbardziej na czasie.

Moda na kolorowe skarpetki

Jeszcze do niedawna skarpetki były przemilczane w modowych trendach. Starano się wręcz, aby były neutralne oraz schowane pod warstwą odzieży. Od kilku jednak sezonów zauważalny jest silny trend na kolorowe skarpetki ze wzorkami lub z napisami.

Kolorowe skarpetki zaczęły pojawiać się nawet na największych pokazach mody jak Marc Jacobs, Valentino, Dolce&Gabbana, czy też Fendi. Bardzo szybko podchwyciły to sklepy odzieżowe i wprowadziły do swojej oferty takie niesztampowe dodatki.

Widok lekarza, czy nawet w biznesmena w kolorowych, odznaczających się skarpetkach już nikogo nie dziwi. Jest to wręcz wyraz pewności siebie i nonszalanckiego podejścia. Pomimo że stylizacje ze skarpetkami w roli głównej są odważne, są pozytywnie odbierane przez otoczenie.

Zanim jednak kupimy pierwszą parę śmiesznych skarpetek, dobierzmy ją do zakładanego przez nas stroju. Warto, aby kolory nie zlewały się ze sobą. W przypadku lekarzy i ich jasnych ubrań problem praktycznie nie istnieje. Skarpetki powinny odznaczać się również przez wybór obuwia. Jeśli buty sięgają ponad kostkę – wybierzmy dłuższą parę. Unikajmy jednak łączenia ich z balerinkami, odkrytymi klapkami, czy też sandałkami. Skarpetki powinny przede wszystkim komponować się z całością outfitu, a nie być samodzielnym bytem.

Jako lekarze, czy pielęgniarki mamy szeroki wybór odzieży medycznej, która będzie wywoływała pozytywne emocje. Czasy, kiedy wszyscy musieliśmy nosić biały, niedopasowany fartuch bezpowrotnie minęły. Warto więc wykorzystać obecną modę, dobierając niesztampową medyczną odzież. Kolorowe skarpetki pomogą nam wyrazić siebie nawet w czasie pracy.

fot.: pixabay.com